0 آیتم ها - تومان
0
  • هیچ محصولی در سبد خرید موجود نیست.
چای بهاره ممتاز چای بهاره ممتاز

چای بهاره ممتاز

چای بهاره ممتاز شمال یکی از انواع چایی های با کیفیت و مرغوب شمال کشور می باشد. عطر و طعم این نوشیدنی گیاهی فوق العاده دلچسب است و نوشیدن آن بسیار آرامش بخش می باشد. این چای کاملا خالص، خوش عطر، خوش طعم و خوش رنگ است و یکی از پرطرفدارترین در بین انواع چایی هاست. از جمله فواید نوشیدن چای خالص ایرانی می توان به افزایش جریان خون در کلیه‌ها و تنظیم ضربان قلب و کاهش فشار خون  نام برد.

چای ممتاز به جهت خواص و ویژگیهای ظاهری تفاوت بارزی با چای قلم دارد که به منظور مقایسه بهتر این نوع چای با چای قلم (که طرفداران خاص خود را داد) موارد زیر حائز اهمیت است:

تفاوت چای ممتاز با چای قلم
چای ممتاز به لحاظ ظاهری از سرگل خشک شده بوته چای تشکیل یافته و خشک شده آن به صورت قطعات ریز است. در صورتی که چای قلم، همانطور که از نام آن هم مشخص است بیشتر از ساقه چای تشکیل شده است و قطعات آن بزرگ است که به همین دلیل به درشت ترین چای ایرانی معروف است.
طعم و مزه چای ممتاز به دلیل کافئین طبیعی موجود در سرگل چای به نسبت به چای قلم (که بیشتر از ساقه بوته چای تشکیل شده است) در درجه بالاتری قرار دارد و تلخی مطبوعی دارد.

رنگ چای ممتاز به جهت وجود درصد بالای برگ و سرگل چای و ریزتر بودن قطعات چای نسبت به چای قلم تیرگی بیشتری دارد که به این دلیل معمولا مقداری (حدود ۲۰ درصد) از قلم موجود در چای خشک ممتاز را غربال نمی کنند که رنگ چای خوشرنگ تر شود. از آنجا که چای قلم درصد بالای از قلم و ساقه چای را در خود دارد، به خوشرنگی معروف است و طرفداران خاص خود را دارد

کلیدواژه خود را وارد کنید