0 آیتم ها - تومان
0
  • هیچ محصولی در سبد خرید موجود نیست.
تاریخچه زعفران

تاریخچه زعفران

مستندات تاريخي بيانگر اين واقعيت است كه ايرانيان از روزگاران كهن به زر وزعفران علاقه و توجهي بليغ داشته اند به طوري كه در جشن ها و مجالس مانند عروسي ها و اعياد، يا استقبال از بزرگان و زائران زر و زعفران نثار قدمها مي كردند. در برپايي با شكوهتر اين گونه آئين ها،  ضمن آذين بندي وآينه بندان، سكه هاي زرين و سيمين را به همراه زعفران  و گل  و نقل بر سر عروس و داماد يا شخصيتهاي مورد نظر، و گاهي همه حاضران در اين گونه مراسم  مي ريختند. در برخي ازمراسم زعفران را به تنهايي، يا همراه با مشك و عنبر و عود دود ميكردند و گلاب مي پاشيدند.

درعصر هخامنشيان زعفران براي تزئين گرده هاي نان ومعطر كردن خوراكها به كار مي رفته است. در دوره پارت ها زعفران ايران به يونان و روم مي رفت،  بعدا چين هم از مشتريان زعفران ايران شد. 

 در همان روزگار زعفران در پرداخت كاغذهاي گران قيمت كاربرد پيدا كرد، اما پيشتر از آن محلول  زعفران به عنوان مركب تحرير استفاده مي شد، و تا قرنها بعد در تركيب مركبهاي تحرير مرغوب به كار مي رفته است. از انواع مركب زعفراني كم رنگ و پر رنگ ( از زرد كمرنگ تا قرمز خونين )  براي نوشتن عنوان فرمانها و نامه هاي سلاطين وخليفگان و امرا، و همچنين در تحرير عنوانها و سرفصلهاي كتب و رسالات و نيز در تذهيب و تشعير ، و در تصوير ها و نقوش حواشي و متن استفاده مي شده است. 

كشت زعفران در گذشته اي بسيار دور در غالب مناطق مركزي ايران متداول بوده است. شهرت زعفران قم در زمان قبل از اسلام حكايت از پيشينه كشت اين گياه در ايران قديم دارد.  به طوري كه از نوشته هاي ادبي و پزشكي هندوستان برمي آيد ، زعفران از دير باز براي مردم آن سرزمين شناخته شده بوده است.  همچنين زعفران نزد مردم مصر، يونان، كليميان، هندوها و مسلمانان از توجه خاصي برخوردار بوده است.

پیام خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلیدواژه خود را وارد کنید